MÖBLER / Soffor / Pigtittare 9031141
*
nr 903 1141
Pigtittare
björk, höjd: 65
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 20:23:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/7 18:44:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Pigtittare
nr 903 1141
Pigtittare
björk, höjd: 65
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/7 18:44:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.